Poznáte Darwinovu cenu?

Makawiel

Darwinova cena sa udeľuje vždy posmrtne. K jej získaniu musí totiž človek zomrieť neobvyklú, často tragikomickú smrťou, ktorá často skôr pobaví, než vzbudí ľútosť. Umrieť originálne sa každému nepošťastí. My sme sa rozhodli pre vás vybrať tie najvtipnejšie a najbizarnejšie.

Pacient s chorobou pľúc

Nemocničné pacient s vážnou chorobou pľúc pobýval v kyslíkovom stanu a tešil sa, ako si zahřeší. V ponožke mal totiž uliate dve cigarety a zapaľovač. Keď osamel, mohol si konečne zapáliť. Škoda, že mu nikto nepovedal, ako silná výbušnina kyslík je. Možno mohol ešte žiť …

Požierač rýb

Michaelov kamarát čistil akvárium a pritom si sťažoval na jednu rybu, ktorá požierala ostatní. Michael v žartu vyhlásil, že jej vykonajú to isté a živú si ju hodil do pusy. Třinácticentimetrová ryba mu však uviazla v krku a Michael sa udusil. Keď prišla záchranka, chvostík ryby, ktorý trčal Michaelovi z úst, sebou ešte šľahal.

Dobre im tak

Tri Američania (pravdepodobne bez mozgu) chytili malého bezmocného sysľa a zavreli ho do malej drevenej debničky. Do debničky vystriekali tri spreje sa mraziarenskej látkou, syseľ však žil. K premýšľanie, ako ho zniesť zo sveta, si zapálili cigaretu. Výpary z debničky spôsobili výbuch, ktorý usmrtil všetky tri Američanmi. Sysel v zdraví prežil.

Ďalší článok

Bláznivé zákony, nad ktorými zostáva rozum stáť

Niektoré zákony a trestné činy sú vo väčšine krajinách kvalifikovanej v podobnom duchu. Ovšem iné zákony a predpisy v mnohých ľuďoch vyvolávajú otázky, prečo niektoré krajiny majú tak birazní predpisy. Niekedy si možno len ťažko domýšľať, ako takýto zákon vôbec vznikol. Mrknite s nami na niektoré zo zbierky tých najbláznivejších. […]