Filmy, ktoré svojim dejom sa odporúčajú len pre odolné

Makawiel

Existujú filmy, ktoré sa neodporúčajú vidieť ani deťom, ani dospelým. Scenár musel písať naprostý šialenec a ešte väčší šialenci také filmy vyhľadávajú. Myslíte, že už ste videli všetko? Ak ste nevideli tieto filmy, všetko ste rozhodne nevideli.

Ľudská stonožka

Horor pojednáva o šialenom doktorovi, ktorý unáša ľudí, aby z nich vytvoril ľudskú stonožku zvráteným spôsobom. Tvár obete prišije ku konečníku inej obete, ktorá má tvár prišitý ku konečníku ďalšie obete atď. Asi netreba podrobne popisovať, kam idú výkaly. Verte alebo nie, film má druhé a tretie pokračovanie.

Kanibali – Canibal Holocaust

Ako už názov napovedá, horor rozpráva o kanibalov, ktoré sa rozhodnem navštíviť dokumentaristi. Vo chvíli, keď začnú do ich života príliš zasahovať, sa s nimi domorodcami nepára. Okrem kanibalizmu sa vo filme objavujú vraždy, znásilňovania. Vedomie, že je natočený podľa skutočnej udalosti, zážitok ešte viac umocňuje.

Texaský masaker motorovou pílou

Ed Gein je vrahom, ktorý sa stal predlohou pre tento brutálny film, ktorý bol v mnohých krajinách zakázaný. Vrah si zo svojich obetí schovával „suveníry“, z ktorých vyrábal masky. Film je tiež prvým zo žánru slasher (vo filme je vyvražďovania sérií ľudí brutálnym spôsobom) a je považovaný za jeho priekopníkom.

Ďalší článok

Poznáte Darwinovu cenu?

Darwinova cena sa udeľuje vždy posmrtne. K jej získaniu musí totiž človek zomrieť neobvyklú, často tragikomickú smrťou, ktorá často skôr pobaví, než vzbudí ľútosť. Umrieť originálne sa každému nepošťastí. My sme sa rozhodli pre vás vybrať tie najvtipnejšie a najbizarnejšie. Pacient s chorobou pľúc Nemocničné pacient s vážnou chorobou pľúc […]