Úsmevné zvieracie zákony 1. časť

Makawiel

Úsmevné zvieracie zákony 1. časť V poslednej dobe je v Česku rušno okolo čipovanie domácich maznáčikov, čo má mnoho odporcov aj priaznivcov. Na svete však existujú zvieracie zákony a predpisy, ktoré sú tak trochu postavené na hlavu. Prinášame vám vtipné zákony z Ameriky a Kanady.

Kanada

Exotické zvieratá

Kabybara, wallaby (zviera podobné klokanov) a vakoveveričky patrí medzi jediná exotické zvieratá, ktoré smiete v Kanade vlastniť.

Krava do domu nepatrí

Prečo nemať kravu ako domáceho maznáčika? Možno zvláštne predstava, u nás však úplne legálne. V Newfoundlande je trestné vlastniť kravu ako domáce zviera.

Papagáje sa musia potichu

Za hlasného papagája vám hrozí pokuta v Oak Bay, vo štvrti Viktoria.

 

 

Krysy nie sú vítané

V Port Coquitlam v Britskej Kolumbii smie obyvatelia vlastniť iba štyri krysy. Stále sú na tom lepšie ako v Alberte, kde je chov potkanov úplne zakázaný.

Hada nechajte doma

Vo Fredericton v New Brunswicku je zakázané „nosiť“ hada. Had síce môže byť pekný módny doplnok, ale na verejnosti môže byť iba v zapečatenej nádobe. Toto je možno dobrý zákon. Čo myslíte?

 

Ďalší článok

Úsmevné zvieracie zákony 2. časť

V prvom článku sme sa pozreli na úsmevné zákony o zvieratách z Kanady, avšak ani Amerika nie je pozadu. Amerika Psy nesmie do búdy V Česku je obvyklé mať na záhrade psa, ktorý má svoj úkryt v psej búde. V Idahu je však tento počin trestný. Psie búdy sú tam […]