Máte z niečoho fóbiu? Pozrite sa na tie najšialenejšie

Makawiel

Hoci pozná veľa ľudí fóbie predovšetkým zo zvierat (pavúky, hady), existujú fóbie, ktoré nie sú toľko známe a nad ktorými zostáva rozum stáť. Niektorí ľudia so svojimi fóbiami celý život bojujú a niekedy sa ich dokonca zbaví, iní so svojimi fóbiami nechajú úplne pohltiť a podriadi im svoj život. Pozrite sa s nami na tie najbláznivejšie a vaše fóbie z pavúkov vám bude pripadať fádne.

Agyrofóbia

Ľudia, ktorí trpia agyrofóbií majú strach z hlavných ulíc, ciest a iných komunikácií či rušných križovatiek. Strach pravdepodobne súvisí skôr s automobilmi, preto agyrofobici nedokážu žiť v meste.

Mageirocofóbia

Nechuť k varenie občas pocíti každý, avšak mageirocofóbik trpia nielen nechuťou k varenie, ale chorobným strachom z tejto bežnej domácej činnosti.

Arachibutyrofóbia

Táto fóbie patrí k najviac birazním a najviac nezmyselným. Strach z prilepeného arašidového masla na poschodí je však regulárny fóbiou.

Pentherafóbia

Možno touto fóbiou trpíte a ani o tom neviete. Pantherafóbici totiž trpí chorobným zo svojej svokry a každý vie, že tento strach je často opodstatnený.

Eisoptrofóbia

Každé ráno väčšina ľudí pozrie do zrkadla, aby skontrolovala svoj vzhľad (áno, ženy tam trávia viac času). Eisoptrofóbie je chorobný strach z pohľadu do zrkadla na svoj odraz. Ako sa títo ľudia ráno upravujú, je nám záhadou.

Ďalší článok

Vydejte se na báječnou dovolenou do Chorvatska!

Chorvatsko je u tuzemských turistů po dlouhou dobu jednou z nejoblíbenějších dovolenkových destinací. Ročně se do něj vydávají desetitisíce turistů, kteří využívají služeb cestovních kanceláří nebo vyrazí takříkajíc na vlastní pěst. Není se čemu divit, protože zde naleznete nádhernou přírodu a azurově modré moře. Proč na dovolenou do Chorvatska? Cesta do […]