Bláznivé zákony, nad ktorými zostáva rozum stáť

Makawiel

Niektoré zákony a trestné činy sú vo väčšine krajinách kvalifikovanej v podobnom duchu. Ovšem iné zákony a predpisy v mnohých ľuďoch vyvolávajú otázky, prečo niektoré krajiny majú tak birazní predpisy. Niekedy si možno len ťažko domýšľať, ako takýto zákon vôbec vznikol. Mrknite s nami na niektoré zo zbierky tých najbláznivejších.

Do Singapuru bez žuvačky

Ak patríte medzi milovníkov žuvačiek, na ceste do Singapuru je radšej nechajte doma, ak nechcete dostať vysokú pokutu. Mesto sa dlhodobo čelilo so znečistením ulici žuvačkami, až sa ich rozhodlo v roku 2004 zakázať.

Zakázan umieranie v britskom parlamente

V Anglicku je zákaz umieranie nielen v parlamente, ale aj v kráľovskom paláci. Proste s tým infarktom sa musí vydržať domov.

Japonsko len pre štíhle

Hoci dalo svetu Sumo práve Japonsko, v skutočnosti je tam nadváha zakázaná. Muži nad 40 rokov môžu mať obvod v pace do 32 palcov (81,28 cm) a ženy 36 palcov (91,44 cm).

V Oklahome sa nikdy nešklebte na psa

Americká Oklahoma má zákon, ktorý zakazuje robiť škaredé tváre v blízkosti psa. Takéto konanie je dôvodom k uväzneniu.

Ďalší článok

Pobavte sa nad najbláznivejšími rekordy

Lámanie rekordov vždy patrilo medzi obľúbené disciplíny ľudstva, čoho je dôkazom Guinnessova kniha rekordov. Rekordy v oblasti športu patrí asi medzi najznámejšie, avšak ľudstvo baví tiež bláznivé a nezmyselné rekordy. Prerazené betónové kvádre Veľké počty rekordov sú založené na fyzickej sile. Joe Alexander z Nemecka dokázal preraziť 24 betónových kvádrov, […]