Vtipné hlášky našich ratolestí 2.časť

Makawiel

Hlášky našich detí baviť nikdy neprestanú a s každým dňom vznikajú nové a nové. Pre pobavenie vám prinášame ďalšie „nevinné“ otázky a táraninu vašich detí.

Fanda (2 roky)

Fanda sa kúpe, mamička kľačí pri vani. Fanda ukazuje na jednotlivé veci a mamička mu hovorí, ako sa to volá. „To je šampón.“ „To je špunt.“ „To je žinka.“ Potom Fanda ukáže na kohútik a čaká na odpoveď. „To je kohútik.“ Fanda na mamičku vytriešti oči, potom pozrie znova na ten kohútik a ticho. Znovu na neho ukáže, asi aby sa ubezpečil, že sa neprepočuli. Mamička opakuje: „To je kohútik.“ On na neho pozerá zo všetkých strán, zospodu, zvrchu, zľava, zprava … a potom sa na svoju matku pozrie úplne nechápavo a s výrazom, či som sa úplne nezbláznila a hovorí: „Kykyryký?“

Rovnaký Fanda o dva roky neskôr

Fanda: „Mami, ma už bolia nohy. Ja chcem ísť autom. „Jeho mamička:“ Dneska auto nemáme, otec išiel autom do práce, tak to musíme zvládnuť pešo. Ja, keď bola malá, tak sme vôbec auto nemali a úplne všade sme chodili pešo.“ Pre dnešné deti je to nepochopiteľné a Fanda nie je výnimkou: „Úplne všade, jo? A mami, vieš, prečo ste nemali to auto?“ Matka: „No, to ma teda zaujíma …“ Fanda pohotovo dodá: „Pretože to bolo v praveku a to autá ešte neexistovali. Vieš, mami?“

Súrodenci Terezka (8 rokov) a Míša (5 rokov)

Vypočutý rozhovor medzi súrodencami: Míša: „Čo je marťan?“ Terka: „Ufoun.“ Míša: „Čo je to ufoun?“ Terka: „Mimozemšťan“ Míša: „Čo je mimozemšťan?“ Terka: „Marťan.“ Teraz v tom majú určite všetci jasno.

Rovnaká Terezka

Ako vzorná školáčka plní Terezka poctivo všetky domáce úlohy, niektoré však vedú súčasne k zamysleniu aj na pobavenie. Úloha z prvouky, kde mala Terezka dopĺňať chýbajúce slová: Človeka by sme mali posudzovať iba podľa jeho povahových … „vlastností“, doplnila Terka.

Každý z nás má d … (kladné) vlastnosti. Terka za „d“ doplnila „debilné nápady“. Posúďte sami, nemá to dieťa pravdu?

 

Ďalší článok

Svet blýskavých flitrov

Domáce dekorácie dostanú iný rozmer, ak pre nich použijete blýskavé flitrami. Možno ich lepiť na celú radu materiálov.