Kratom na Slovensku: Všetko, čo potrebujete vedieť o tomto prírodnom doplnku

Makawiel

Možno už ste o Kratome niečo málo počuli, možno je pre vás úplnou novinkou. Nech je to akokoľvek, v každom prípade je dobré vedieť, že ide o prírodný doplnok, ktorý vyhľadáva pre jeho povzbudivé účinky čoraz viac osôb. Poďme si o ňom povedať niečo viac.

Kde sa Kratom berie?

Kratom je strom, ktorý môžeme nájsť voľne rastúci v južnej a strednej Ázii. Dorastá do výšky až cca 15 m a pokrýva plochu pôdy aj viac ako 5 m. Má tmavo zelené listy s červenými, bielymi alebo zelenými stredovými žilkami. Jedná sa o druh Mitragyna a parí do čeľade Rubiaceae, teda je príbuzný s kávovníkmi.

Kratom sa vyrába z listov stromu. Používali ho ľudia už v dávnej minulosti, a to ako liek, ale aj na iné účely. Siahali po ňom spravidla tí, ktorí potrebovali zahnať únavu, chceli podať vyšší výkon, pracovať viac, dlhšie. Často je preto Kratom spájaný s robotníkmi a roľníkmi v mnohých častiach Thajska.

Vyberte si Kratom podľa vašich potrieb

Kvalitný Kratom môžete kúpiť na webových stránkach Kratombird.sk. Nájdete tu Kratom zelený, červený, biely, žltý alebo STEM & VEIN.

K výborne hodnoteným patrí napr. zelený Green Boreno Kratom, ktorý je vyrobený z listov Kratom so zelenou žilnatinou. Všetky odrody Borneo, ktoré môžete nájsť na Kratombird.sk, pochádzajú z tretieho najväčšieho ostrova na svete Borena, ktorý je známy ako domov orangutanov. Silné vlastnosti má tento Kratom aj vďaka tomu, že sa pestuje v blízkosti rieky na západe ostrova.

Ako užívať Kratom?

Kratom je vhodné užívať raz za pár dní vo chvíli, keď vás čaká napr. dôležitá schôdzka v zamestnaní, skúška na vysokej škole alebo sa jednoducho potrebujete dokonale sústrediť, byť čulí, podať maximálny výkon. Je dobré ho užiť raz za deň – ráno, aby pôsobil počas celého dňa. Užíva sa množstvo čajovej lyžičky až dvoch na jednu dávku.

Ak by ste Kratom užívali nadmieru, môžete pocítiť nežiaduce účinky, ako sú bolesť hlavy, nevoľnosť, závrat, nechutenstvo, výkyvy nálad, nespavosť… Každodenné užívanie sa neodporúča.

Kompletnú ponuku Kratomov aj všetky informácie nájdete na Kratombird.sk. Predávajú tu len laboratórne testovaný prémiový Kratom, ktorý je 100% prírodný a neobsahuje žiadne prídavné látky.

Ďalší článok

Celkový priemysel a výroba tesnenia

Správne využívanie a inštalácia nevyhnutne vyžadujú kľúčové tesnenia mnohých priemyselných zariadení. Zbytočné náklady pre podniky a poškodenie majetku by viedli k absencii tesnenia a zvýšenému riziku pre zamestnancov. Neefektívny chod mnohých strojov by bol spôsobený, ak by sa tesnenie nesprávne využívalo a inštalovalo. Dostupné sú rôzne materiály na výrobu tesnení, […]