Pobavte sa nad najbláznivejšími rekordy

Makawiel

Lámanie rekordov vždy patrilo medzi obľúbené disciplíny ľudstva, čoho je dôkazom Guinnessova kniha rekordov. Rekordy v oblasti športu patrí asi medzi najznámejšie, avšak ľudstvo baví tiež bláznivé a nezmyselné rekordy.

Prerazené betónové kvádre

Veľké počty rekordov sú založené na fyzickej sile. Joe Alexander z Nemecka dokázal preraziť 24 betónových kvádrov, bez toho, aby porušil vajíčko, ktoré držal pri tomto pokuse v ruke. Kvádre mal zrovnané v troch stĺpcoch po ôsmich kvádroch.

Najviac lyžičiek na tvári

Iste ste niekedy skúšali udržať kávovú lyžičku na svojom nose. Aaron Caissie z Kanady ich však na svojej tvári udržal hneď 17, bez toho aby jediná spadla.

Najviac půlitrů

Možno sa budete čudovať, ale rekord v počte najviac unesených půlitrů pív vytvorila žena. Anita Schwarz z Nemecka zvládla uniesť 19 půlitrů plných piva.

Najviac slamiek v ústach

Plastové slamky síce pomaly miznú (čo je dobre), avšak Simon Elmore z Nemecka vie, ako s nimi plytvať. Do pusy si ich napchal celkom 400 a takto vydržal celých 10 sekúnd.

Ďalší článok

Máte z niečoho fóbiu? Pozrite sa na tie najšialenejšie

Hoci pozná veľa ľudí fóbie predovšetkým zo zvierat (pavúky, hady), existujú fóbie, ktoré nie sú toľko známe a nad ktorými zostáva rozum stáť. Niektorí ľudia so svojimi fóbiami celý život bojujú a niekedy sa ich dokonca zbaví, iní so svojimi fóbiami nechajú úplne pohltiť a podriadi im svoj život. Pozrite […]