Na čo slúži teplovzdušné výmenníky?

Makawiel

Disponujete krbovými kachľami? Ak máte dom, sú kachle zvyčajne neodmysliteľnou súčasťou vybavenia. Aj keď má veľa ľudí už aj iné zdroje vykurovania, kachle skrátka nemôžu chýbať, pretože sú krásna na pohľad. Zakúriť si vo vlastnom krbe znamená možnosť priniesť do domácnosti prírodné teplo, ktoré rýchlo prestúpi všetkými miestnosťami a krásne vás ohreje. Veľmi lákavý je aj samotný pohľad na pec. Efekt horiaceho krbu je úchvatný a z toho dôvodu bude tento spôsob vykurovania vždy veľmi žiadaný, či už ako hlavný zdroj tepla alebo ako vedľajší zdroj.

Teplovzdušný výmenník u vášho krbe

Stále viac ľudí si inštaluje k svojmu krbu aj teplovzdušné výmenníky, o čo sa vlastne jedná? Váš krb produkuje veľa tepla, veľká časť však vychádza komínom, kadiaľ prúdi horúce spaliny. Spaliny majú teplotu zvyčajne cez 300 ° C. Teplovzdušný výmenník slúži na to, aby toto teplo využil k ďalšiemu vykurovanie domu. Funguje tak, že odoberie časť tepla zo spalín a použije ich na vykurovanie, teplo z výmenníka sála do vašich priestorov a vďaka tmu zvýšite účinnosť kachlí. Ľahšie tak vykúrite celý dom a najlepšie na tom je, že sa tak zníži vaše výdavky za vykurovanie. Vykurovanie nie je lacné, obzvlášť v našich končinách, kde je potrebné kúriť po väčšinu roka. Inštalácia teplovzdušného výmenníka nie je zložitá a hodí sa pre väčšinu typy krbov a kachlí.
Výmenníky teplovzdušné sa umiestni priamo medzi dymovod. Kde však taký sortiment zaobstarať? Nemusíte pre neho nikam jazdiť, kompletnú ponuku teplovzdušných výmenníkov nájdete v internetovom obchode Dymovody.eu. Nachádza sa tu teplovzdušné výmenníky rôznych tvarov i veľkostí, u každého nájdete uvedené všetky potrebné parametre. Ak by ste si s výberom nevedeli rady, v eshope vám radi poradia.
Výmenník teplovzdušný nie je veľkou investíciou, jeho obstaranie je ľahké a následne zaiste pocítite rozdiel v tom, koľko tepla budú vaše kachle produkovať v spolupráci s výmenníkom. Inšpirujte sa sortimentom eshopu.

Ďalší článok

Jedno zpravodajství vám nikdy neřekne vše, proč jich sledovat více?

Sledujete zpravodajství na větším množstvím serverů? V dnešní době to dělá stále více lidí. Jaký je vůbec důvod? Většinou to, že se na každém portálu dozvíte trochu jiné informace. Je to sice zvláštní, ale je tomu tak, každý takový portál má jiný redakční tým a zatímco jeden portál vůbec neinformuje […]