Taliansky štýl v interiéri aj exteriéri

Makawiel

Trendom budúceho roka bude jednotné zariadenie interiéru a exteriéru. Dizajn sa neustále vyvíja a rad domácností sa zariaďuje podľa posledných bytových trendov. Patríte aj k majiteľom domácností, ktorí chcú mať svoje bývanie podľa posledných hitov? Oplatí sa zriadiť si svoj interiér spoločne s exteriérom napríklad do talianskeho štýlu. Nie je síce pre každého, ale jeho osobitosť sa kdekomu zapáči.

Ako v Taliansku

Nie je tajomstvom, že konkrétne interiérové štýly sú inšpirované konkrétnymi krajinami. Obľúbený škandinávsky štýl sa inšpiruje minimalizmom severských krajín, anglický štýl sa rovná veľkému množstvu gýčov a vycibrenému vkusu. Taliansky štýl bývania sa odráža od slnečného Talianska. Posledný spomínaný je veľmi osobitý a tiež sa tu kĺbi vycibrený vkus, ktorý sa odráža napríklad aj na poštových schránkach v exteriéri alebo dverových kľučkách.

Staré v kombinácii s novým

Pri návšteve Talianska sa vám určite páči ona nevšednosť, ktorá sa dá vidieť prakticky v každom hoteli, každej reštaurácii alebo kaviarni. Vychádza sa už z rôznorodosti pamiatok, ktoré sú si síce do istej miery podobné, ale nakoniec sú také rozdielne.

Kľúčom k vykúzleniu pravého talianskeho bývania je predovšetkým snúbenie starého s novým. Práve tak vzniká tá osobitosť, ktorá sa v inom interiérovom štýle príliš nevidí a ktorú nie všetci vidia samozrejme radi.

Svetlo hrá hlavnú rolu

Podobne ako v prípade škandinávskeho bývania, aj tu platí, že svetlo zohráva hlavnú úlohu. Pokiaľ sa vám do interiéru nedostáva prirodzené svetlo, mali by ste zapracovať na riadnom osvetlení. Nebojte sa žltých žiaroviek. Kľúčové je v interiéri zariadenom do talianskeho štýlu to, aby sa pôsobilo teplým dojmom čiže biele svetlo nie je žiaduce.

Pokiaľ potrebujete odraziť viac svetla z okien, ponúka sa zavesiť do interiéru dostatok zrkadiel, s pomocou ktorých osvetlíte aj tie najviac temné kúty.

Ďalší článok

Dáme vám tri dôvody, prečo sa vám oplatí využívať elektronické knihy

Elektronické knihy alebo e-knihy sú zaujímavou možnosťou, ako dostať čítanie do virtuálnych technológií. Pre milovníkov tradičného čítania sú takéto postupy považované za „barbarské“ a nechcú sa s nimi v žiadnom prípade stotožňovať. Lenže neradi by sme fenoménu elektronických kníh nepríjemne krivdili, ak sme ich označili len za výstrelok, ale už […]