Zo života telefónnych operátorov

Makawiel

Vtipných hlášok o tom, ako zákazníci či náhodne volaní ľudia povedali do telefónu nejakej „žblepty“ existuje veľa, ale čo samotní operátori, ktorí denne hovoria niekoľko hodín? Telefónny operátor je prácou, do ktorej sa príliš uchádzačov o zamestnanie nehrnie a spravidla ju vykonávajú slobodné matky či ľudia pred dôchodkom, ktorí nemajú iné možnosti. Myslite na to, až na ne budete nabudúce zvyšovať hlas. Na ich zážitky sme sa opýtali priamo ich.

Petra

Dobrý deň, pri telefóne Petra B ….., hovor je nahrávaný, ja Vám volám …..“ Tak mal vyzerať začiatok hovoru, ktorý uskutočnila Petra pre jednu spoločnosť, poskytujúca televízne a internetové pripojenie. Spojenie hovoru však prebehlo počas diskusie s kolegyňou a z Petry vypadla veta: „Dobrý deň, pri telefóne JA ….“ Odpoveď volaného bola pohotová: „No, dobrý deň. Tu tiež ja. „Operátorka údajne hovor nedokončila.

 

Jana

Hoci majú operátori spravidla prehliadanie sociálnych sietí počas hovorov zakázané, dá sa všetko obísť. Medzi hovormi si Jana voľné sekundy spestrovali dopisovaním s kamarátmi. V jednej správe sa objavil obľúbený smajlík ho*vinka a v rovnakej chvíli bol spojený hovor, ktorý začínal: „Dobrý deň, pri telefóne Jána K ……., ho*no (správne hovor) je nahrávaný.“ Reakciu volaného Jana nepočula, telefón radšej okamžite ukončila.

V rovnakej vete sa tiež podaril začiatok: „Dobrý deň, pri telefóne Petra B ….., horor je nahrávaný.“

Denisa

Denisa a jej kolegyňa, ktorá sedela vedľa nej, boli tiež kamarátkami. Denisu občas rozčuľovalo, keď sa kolegyne po pracovnom stole príliš rozťahovala, predovšetkým so svojou kabelkou. „Daj si tú kabelku k sebe.“ Hovorí raz na pol v žartu. V rovnakej chvíli bol pripojený hovor: „Dobrý deň, pri telefóne Denisa P ……, hovorím s p. Novákom?“ „Áno, hovoríte.“ „Pane kabelky, ja Vám volám ohľadom ….“ ďalej nasledoval smiech nielen operátorky, ale aj pána „Kabelky“.

Ďalší článok

Zo života telefónnych operátorov 2. časť

Prereky a trapasy iných ľudí nás baviť neprestanú a nie je nad to urobiť si srandu sami zo seba. Práca telefónnych operátorov je psychicky natoľko náročná, že musí brať všetky trápnej aj nepríjemné situácie vo svojom zamestnaní s nadhľadom. Navštívili sme jedno malé call centrum, kde sa nám pracovníci zverili […]