Zo života telefónnych operátorov 2. časť

Makawiel

Prereky a trapasy iných ľudí nás baviť neprestanú a nie je nad to urobiť si srandu sami zo seba. Práca telefónnych operátorov je psychicky natoľko náročná, že musí brať všetky trápnej aj nepríjemné situácie vo svojom zamestnaní s nadhľadom. Navštívili sme jedno malé call centrum, kde sa nám pracovníci zverili so svojimi ďalšími prereky a trapasy.

Lenka (35 let)

Niekedy sa stáva, že operátori po dlhšej dobe naučený monológ bezmyšlienkovite odriekavajú, bez toho aby vnímali, čo volaný človek odpovedá. Lenka obvolávala náhodné ľudí s otázkami ohľadom ich televízneho a internetového pripojenia. Otázok bolo celkom dosť a za nimi mala nasledovať ponuka spoločnosti, pre ktorú Lenka hovor vykonávala, avšak hovor bol oveľa kratší: „Dobrý deň, pri telefóne Lenka K …… Hovor je nahrávaný, počujeme sa dobre?“ „Áno, počujeme „ozvalo sa z druhej strany linky, otázok sa však volaný nedočkal. Operátorka bezmyšlienkovite (po priznaní, že pozerala do svojho mobilného telefónu) odpovedala: „Tak sa majte pekne, dovidenia:“ Je predsa úplne normálne, že vám niekto zavolá a spýta sa, či dobre počujete. Ako sa volaný muž tváril sa najskôr nikdy nedozvieme.

 

Markéta (41 let)

Markéta navolávala schôdzku pre známu spoločnosť poskytujúca internetové pripojenie, kedy mala zisťovať doterajšieho dodávateľa, cenu a rýchlosť pripojenia. Orieškom bývajú starší ľudia, ktorí nič nechcú, ale chcú sa rozprávať: „Dobrý deň, pri telefóne Markéta P ……, máte chvíľku čas?“ „Dobrý deň, áno mám.“ „Môžem sa opýtať od koho využívate internet a za akú sumu?“ „Ja, keď to budem chcieť zapojiť, dôjdem si na Národný výbor do Humpolce. „Čo na to povedať, snáď jedine:“ Aha, tak sa majte pekne, dovidenia.“

Renata (40 let)

Renata prežívala novú lásku a telefón neustále vibroval s prichádzajúcimi zamilovanými správami, čo sa odrážalo v jej hovoroch. Tento konkrétny hovor prebiehal po celú dobu podľa predpísaného call skriptu, avšak záver bol pre volaného veľmi prekvapujúce. Pri čítaní ďalšie zamilované správy sa s volaným rozlúčila so slovami: „Ďakujem vám za odpovede, miláčik. Dovidenia.“ Milé rozlúčka, že?

Ďalší článok

Patríte medzi kreatívcov? Tak si prezrite tento jednoduchý návod

Máte doma staré rifle a je vám ľúto ich vyhodiť? Tak ich nevyhadzujte a vytvorte si z nich originálny kyticu v rustikálnom štýle. Okrem starých riflí budete potrebovať slabý drôtik, vázu, stuhu, korálky, nožnice a tavnou pištoľ.