Letná investícia na roky – postavte mobilný dom na pozemku!

Makawiel

Mobilné domy

V posledných rokoch získavajú mobilné domy čoraz väčšiu popularitu. Nie je to prekvapujúce, pretože predstavujú skvelú alternatívu pre preplnené hotely alebo súkromné apartmány. Na takúto investíciu sa rozhodujú najmä ľudia, ktorí radi sami diktuje podmienky a rozhodujú o kvalite svojho oddychu. Konštrukcia, vybavená praktickými kolesami, môže byť prepravovaná na ľubovoľné miesto a využívaná nezávisle od ročného obdobia. Čo by ste mali ešte vedieť o tejto výnimočnej forme investície na roky?

Holandský dom na predaj v Poľsku

Moderné trendy nielen v Poľsku

Rastúca popularita mobilných domov prispieva k zvýšenému záujmu o takéto riešenia nielen v krajine, ale aj za jej hranicami. Tým sposobom lacné celoročné mobilné domy Poľsko predáva aj obyvateľom iných krajín, ktorí chcú využiť výnimočný potenciál, ktorý sa skrýva v domoch na kolesách. To sa týka predovšetkým obyvateľov Slovenska. V posledných rokoch došlo k nárastu záujmu o ponuku poľských firiem medzi tými, ktorí vlastnia svoje pozemky na pohraničných územiach. Slováci najviac ocenili pohodlné riešenia, vysokú kvalitu služieb a atraktívne ceny mobilných domov od poľských podnikateľov. Tento trend má rozvojový charakter a budúcnosť určite prinesie ďalší nárast dopytu po vlastnom priestore pre dovolenkový oddych. A do takýchto potrieb sa mobilné domy na pozemku perfektne zapadajú.

Mobilný dom na pozemku – formálna stránka investície

Holandský dom je skvelým riešením pre tých, ktorí snívajú o vlastnom kúte na letný oddych. Navyše, vďaka použitej technológii tento dom zaisťuje tepelný komfort nezávisle od ročného obdobia. Ak chcete však plne využiť jeho možnosti, mali by ste sa predtým postarať o splnenie všetkých formálnych požiadaviek, aby súdny príkaz na odstránenie nelegálneho objektu nevyrušil váš oddych. Podľa platného práva musí byť dom nahlásený príslušnému úradu a pozemok, na ktorom bude postavený, nesmie byť vedený ako poľnohospodárska pôda. Ak nie je dom trvale spojený s povrchom, môže byť iba hlásený ako dočasný objekt. Toto riešenie má však významné obmedzenia. Konkrétne, po uplynutí 120 dní ho treba prepraviť na iné miesto, čo môže byť nielen nekomfortné, ale aj nákladné. Domky, ktorých plocha presahuje 35 m2, už vyžadujú povolenie na výstavbu, pričom na to bude potrebný aj stavebný projekt.

Mobilné domy - holandské a anglické

Lacnejšie dovolenky vlastným domom

Aj keď sa na začiatku môžu zdať počiatočné náklady na investíciu vysoké, v dlhodobej perspektíve sa rýchlo ukáže, že ich náklady budú pre domáci rozpočet veľmi výhodné. Mobilný dom, ktorý môže byť spojený s terasou, je skvelým riešením aspoň v období letných výletov. Vďaka nemu získavame plnú nezávislosť, čo perfektne zapadá do moderných trendov. Toto riešenie nie je len ekonomické, ale aj funkčné. Vlastný holandský dom obmedzuje nutnosť predchádzajúcich rezervácií a dáva možnosť vyhnúť sa preplneným miestam a vytvoriť si vlastný rekréačný priestor podľa skutočných potrieb a predstáv.

Mobilný dom na dovolenku – je to naozaj dobrý nápad?

Vďaka mobilným domom si môžeme zabezpečiť pre seba a svoju rodinu nielen pohodlné, ale aj plne bezpečné dovolenky. Vlastný priestor, pokoj a vnútorná atmosféra vytvorená podľa individuálnych potrieb, prispievajú k oddychu a rekreácii, čo sa potom prejavuje na našom fyzickom a psychickom blahu. Mnohí ľudia snívajú o takýchto dovolenkách, keď sú unavení od preplnených hotelov, plných turistov s rôznymi nárokmi. Mobilné domy sú navyše plne vybavené, takže sa s istotou nestane, že zabudnete zobrať so sebou najdôležitejšie veci.

Ďalší článok

Multimediálne zariadenie vám umožní pustiť si TV program tak, ako si prajete

Televíziu má vo svojej domácnosti väčšina obyvateľov Slovenska. Stále viac z nás si vysielanie programov prispôsobuje tomu, ako má práve čas sa pozerať, na aký film alebo seriál má „chuť“ alebo čo ho aktuálne zaujíma. Pokiaľ chcete sledovať televíziu cez internet alebo internetový protokol, kúpte si multimediálne zariadenie a vyberte si z […]